نزدیک ترین دوستم هفته پیش عروسی کرد. ما هم چند روز بعد از عروسی برای تبریک و دادن کادو رفتیم دیدنشان. از همان اول ورود مادر محترمه شان  انگار که ماموریت جدیدی شروع کرده باشند به اشتیاق روز اول ماموریتشان حرفهای تکراری که شاید قبلا از دهان مردم در مورد  دخترشان شنیده بودند را تحویل من دادند. که مثلا من کی عروس میشوم. من تنبلم!!!!( این قسمت را هیچوقت متوجه نمیشوم) سختگیرم و ...من به این حرفها عادت کردم و فهمیدم که این یک قانون کلی است که مادر هر عروسی بعد از خوشبخت کردن دخترش!!۱ باید به مدت لازم از این حرفها به دخترهای مجرد مجاور بزند . اما چیزی کهاین بار باعث تعجبم شد این بود که دوست عزیز و مادرشان داشتند سعی میکردند من بفهمم انسان در زندگی به کسی احتیاج دارد تا حرفش را به او بزند و محبت کند و محبت ببیند. شاید قیافه من خیلی از انسان فاصله گرفته بود که اینها مجبور بودند بدیهیات یک انسان را به من یاد آوری کنند. اگر از پیوندتان خیلی مسرورید خوب باشید. مبارکتان هم باشد. اما دلیل نمیشود فکر کنید کسی که ازدواج نکرده درک محبت کردن دوست داشتن و نیاز به محبت دیدن را ندارد.

/ 2 نظر / 2 بازدید
sara

salam Farzanehy golam in harfa ro jedi nagir, az ye gush beshno, az ye gushe dige dar kon. har ensani masire zendegye kohdesh ro dare, ba saligheye khodesh va entekhabhey khodesh. mohem ine ke to ta jayei ke emkan dare mahre zendegit tu dastet ast. to az entekhbahat razi hasti.

يه دوست

سلام. راستش به نظر من حرف بدی نزدن که شما ناراحت بشين. اين چيزا که ناراحتی نداره. آدما باید ظرفیتشون خیلی بیشتر از این حرفا باشه. می تونستید دوستانه تر درباره شون حرف بزنید. مثلا اين جمله که <از پيوندتان خيلی مسروريد، خوب باشيد> جمله ی خوبی نيست. مگه شما از پيوند اونا ناراحتيد؟ بگذريم. انشا الله شما هم به خواست ها و آرزوهاتون برسيد. بهترين آرزوها رو براتون می کنم.