مریم

 

از شنیدن رفتن مریم بیش از آنکه غمگین باشم، خشمناک و مبهوت بودم. احساسی‌ شبیه سرگردانی انسانی‌ خیانت زده. نه  دلم می‌خواست بدانم چند سال سرطان در بدنش زندگی‌ کرده و نه آنکه حجاب اجباری چه بر سر عکسهایش آورده است. تمام من علیه نامعلومی تحصن کرده بود و عمیقا غمگین بود. هر بار کسی‌ از من از او پرسید یا خبری از رفتنش داد، احساسم سراسر غم و خشم و انکار بود. طول کشید تا درد این نبود درونم را بفهمم. مریم به شانزده هفده سالگی من تعلق داشت. به آرزوهای بزرگ، امکانهای بسیار و انتخاب‌های سرکش. به روزهایی که با روزمرگی از پا در نیامده بودم و درونم پر بود از لذت کشف‌های مرتبه اول، حل اولین مساله ها، تجربه اولین طولانی‌ بیدار ماندن‌ها و گم شدن در زمان و خیال اینکه همیشه همین طور است و بسیار از این هم هست. مریم نمود آرزوهای هفده سالگی من بود و داشت بیرون از من آرزوهای من را زندگی‌ میکرد و انقدر از من دور بود تا خیال هفده سالگی‌ام جمع باشد که دارد آنرا همانطور زندگی‌ می‌کند که من آرزو می‌کردم و وامانده بودم. هربار که از او می‌شنیدم انگار هفده سال‌م بیدار میشد و زیر پوست مردهِ روزمرگی می‌لغزید و چیزی را در دلم هر بر تکان میداد.

حالا که او رفته است، انگار قراردادی ذهنی‌ بی‌ اطلاع من یک طرفه باطل شده باشد. انگار من را بی‌ اطلاع از بازی بیرون کرده باشند. انگار که هفده سالگی‌ام به من بازگشته باشد، مبهوت و سرگردان جایی ایستاده در من، با پرسش و رنج نگاهم می‌کند.  

/ 2 نظر / 36 بازدید
وبسايت اصفهان من بزرگترين نيازمنديهاي رايگان کشور

خوشحال ميشم به منم سر بزني! يک سيستم وبلاگ دهي جديد را باش آشنا شدم امکانات خوبي داره اونجا هم ميتوني وبلاگ بزني پارس بلاگ دات ايکس واي زد parsblog دات ايکس واي زد parsblog دات xyz [گل][گل] -------------------------------حالا چند تا آگهي بازرگاني-------------------- تبديل وب لاگ شما وبلاگنويس محترم به يک وب سايت با کمترين هزينه هاست رايگان يک ساله هديه من به شما شما فقط هزينه ثبت دامين مورد نظر خود را براي يک سال بدهيد و هاستينگ رايگان داشته باشيد براي کسب اطلاعات بيشتر با اي دي من در تلگرام مکاتبه کنيد @updap -------------------------------------------- بزرگترين آپلود سنتر براي ايرانيان امکان کسب در امد روزانه از تعداد دانلود فايل هاي شما همين الان با مراجعه به وب سايت زير اکانت خود را بسازيد updap دات کام آپ دپ دات کام ---------------------------------------------------------- يک سايت رايگان براي ارسال آگهي هاي شما بزرگترين سيستم نيازمنديهاي رايگان ايران همين الان آگهي خود را منتشر کنيد esfahan.me